Karjeras atbalsts

Ēnu diena 2020

       12.februārī visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1695 ēnu devēji no visas Latvijas. 

       Šogad pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs, gaisa kuģa kapteinis, pilots ,  fizioterapeits , gaisa kuģa stjuarts, ugunsdzēsējs glābējs , arhitekts, televīzijas un radio raidījumu vadītājs , feldšeris , ārsts,  ķirurgs.

Lasīt tālāk ...


 Tikšanās ar absolventi.

      30. janvārī skolā viesojās mūsu skolas absolvente Eva Spriņģe.

Uz tikšanos un sarunu ar Evu ieradās vecāko klašu jaunieši. Patlaban Eva savas tālākās izglītības ceļu turpina Banku augstskolā. Tā jaunietei bija nopietna un rūpīgi pārdomāta studiju izvēle, kam Eva mērķtiecīgi gatavojās mācoties vidusskolā. Eva vidusskolēniem pastāstīja par piedāvātajām studiju Banku augstskolā, par savu studentes pieredzi, ko jau guvusi studējot šajā mācību iestādē.

Lasīt tālāk ...


“Mana runa pārliecina’’ – tā tagad uzdrošinās teikt tie 9.-12. kl. jaunieši, kas 15. janvārī piedalījās radošās darbnīcas „Mana runa pārliecina” nodarbībā, kuras mērķis bija -ļaut skolēniem pašiem atrast risinājumus, uzdodot jautājumus, kas palīdz nokļūt pie pareizajām atbildēm.

Pusaudžu un jauniešu vecumposmā, kad ļoti svarīgs ir citu vienaudžu viedoklis, uzstāšanās publikas priekšā var sagādāt skolēniem daudz raižu un stresa.

Lasīt tālāk ...


Plans


 


Karjeras atbalsts

Izzini studiju iespējas!

   Gada pēdējo mēnesi Rugāju novada vidusskolas 10. un 11. klases skolēni uzsāka ar tālākās izglītības iespēju izpēti Daugavpils Universitātē. Tādēļ 6. decembrī jaunieši kopā ar savām audzinātājām Ingu un Lolitu devās mācību ekskursijā uz Daugavpili.

     Rugāju vidusskolēniem ekskursiju vadīja Daugavpils Universitātes studentu padomes pārstāve.   Ekskursijas ievada daļā mūsu skolēni tika iepazīstināti ar vispārēju prezentāciju par izglītības iespējām Daugavpils Universitātē

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Karjeras nedēļa Rugāju novada vidusskolā

   No 14.- 18. oktobrim Latvijā jau septīto gadu  norisinājās  Karjeras nedēļa. Šogad tās vadmotīvs bija “Ielogojies nākotnē!”. Šī gada tēma - nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū.

    Arī mūsu novada skolās pedagogi gan mācību, gan audzināšanas stundās akcentēja mākslīgā intelekta un tehnoloģiju lomu nākotnes profesijās.

Lasīt tālāk ...

Skolēni  dodas Meža ekspedīcijā.

    Jau vairākus gadus Rugāju novada vidusskolas skolēni piedalās LVM skolēniem organizētajās Meža ekspedīcijās.

   Arī šī mācību gada 12.septembrī mūsu skolas 6. klases skolēni, kopā ar savu audzinātāju A. Stalidzāni, devās izzināt daudzveidīgo mežsaimniecības nozari.

    AS “Latvijas valsts meži” darbinieki nodrošināja  un vadīja ekspedīciju norisi. Nodarbību diena mežā bija lieliski plānota un vadīta. Nodarbības sākumā katrs skolēns saņēma savu Meža ekspedīcijas darba burtnīcu, kurā ekspedīcijas gaitā veica  arī darīto  uzdevumu pierakstus.

Lasīt tālāk ...


Karjeras nedela

Rugāju novadā Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

        Rugāju novadā no 2019. gada 14. līdz 18. oktobrim norisināsies Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Metālkalšanas noslēpumi”

        Šī gada 28. maijā Rugāju novada vidusskolas jaunāko klašu skolēni devās karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Metālkalšanas noslēpumi” uz Smiltenes novadu, lai klātienē iepazītu kalēja darbu.

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Darba pasaules iepazīšana - “Kā var saimniekot laukos” un "Iepazīstam zirgkopību"

        Mācību gada izskaņā Rugāju novada skolu jaunāko klašu skolēni savas zināšanas un priekšstatus par profesiju pasauli paplašināja dodoties izzinošās mācību ekskursijās.

       Jau otro gadu veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar divām lauku saimniecībām Tilžas pagastā - daudznozaru saimniecība “Ezerlīči” un zirgu sēta “Kapulejas”.

Lasīt tālāk ...


Ēnu diena 2019 

        Arī šajā gadā Rugāju novada vidusskolas jaunieši izmantoja lielisko iespēju izzināt sev interesējošās profesijas reālā darba vidē un 13. februārī kļuva par kāda sava aroda profesionāļa “ēnu”.

      Mūsu vidusskolēni ēnoja ne vien Rīgā, bet arī Ludzas novadā un Rēzeknē, jo katrs izvēlējās sev patiesi saistošu nozari. Ar jau iepriekšēju Ēnu dienu pieredzi šogad sev interesējošās jomas turpināja pētīt Dārta, kas sekoja fizioterapeita darbam Rīgas Stradiņa universitātē un Eva, kas “ēnoja” Latvijas Bankā.

Lasīt tālāk ...


Izstāde “Skola 2019” Balvu Valsts ģimnāzijā

       2019. gada 30. janvārī Rugāju novada vidusskolas jaunieši izmantoja iespēju apmeklēt izstādi “Skola 2019” Balvu Valsts ģimnāzijā. Tā bija laba iespēja izpētīt augstāko un vidējo profesionālo izglītības iestāžu izglītības piedāvājumu. Šāda veida izstādes Balvu Valsts ģimnāzijā tiek rīkotas jau vairākkārt. Šogad dalībnieku skaits bija lielāks kā iepriekšējos gados. Izglītošanās iespējas demonstrēja 22 augstākās un profesionālās mācību iestādes.

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Karjeras nodarbības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums

       2018.gada 13. decembrī Rugāju novada vidusskolas 5. un 6. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām Ilzi Dobrovoļsku un Anitu Stalidzāni devās ekskursijā uz Rīgu. Skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku. Ekskursijas laikā skolēni apskatīja mūsu Gaismas pils telpas, mērķtiecīgi iepazina darba vidi un atklāja bibliotēkā strādājošo darbinieku dažādās profesijas.

Lasīt tālāk ...

 


Skolēni iepazīst interneta portālu www.prakse.lv

 

      2018. gada 7. decembrī Rugāju novada vidusskolas vecāko klašu jauniešiem bija iespēja tikties ar interneta portāla “ prakse.lv” projektu vadītāju Amandu Brizgu. 

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Dalība karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Nāc studēt!”

          22. novembrī Rugāju novada vidusskolas 11., 12. klašu skolēni kopā ar saviem klašu audzinātājiem J.Ikstenu un E. Konivali apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumu„ Nāc studēt!” Daugavpils Universitātē. Tā mērķis bija iepazīt studiju iespējas augstskolā– studiju vidi, to programmas, saturu un mācību procesu, kas paplašinātu jauniešu priekšstatus un sekmētu turpmākā izglītības ceļa izvēli.

Lasīt tālāk ...

© 2020 Rugāju novada vidusskola