Karjeras atbalsts

Karjeras attīstības atbalsta pasākums – nodarbība skolēnu vecākiem

16. oktobrī vairāk kā divi desmiti  Rugāju novada skolu audzēkņu vecāki atsaucās aicinājumam apmeklēt izglītojošu nodarbību “Atziņas un risinājumi kā atbalstīt bērna personības izaugsmi karjeras ceļa meklējumos’’, ko vadīja personības izaugsmes trenere, psiholoģe un arī mamma Ilga Kušnere.

Vecakiem1

Nodarbības gaitā lektore, balstoties teorētiskās atziņās, stāstīja par bērna personības izaugsmi ilgtermiņā, sākot jau no piedzimšanas brīža, kā arī piedāvāja dažādus, tostarp praktiskus paņēmienus, kā katram vecākam  labāk ieraudzīt, sadzirdēt un atbalstīt savu bērnu viņa personības izaugsmē un karjeras ceļa meklējumos. Lekcija mijās ar praktiskiem uzdevumiem nelielās grupās.  Vecāki uzzināja kā veicināt darbības bērna pozitīvas attieksmes veidošanai pret savu un cita darbu, tā rezultātiem. Vecāki tika aicināti pārdomāt- ko un kā es varu darīt šodien, lai mans bērns ir laimīgs cilvēks.

Vecakiem2

Nodarbības noslēgumā arī vecāki dalījās savā pozitīvajā pieredzē un izmantoja iespēju individuāli konsultēties ar lektori par sev interesējošiem jautājumiem. Pēc pasākuma vecāki pauda viedokli, ka nodarbībā gūtā informācija un atziņas ir rosinājušas viņus paskatīties gan uz sevi, gan uz savām un bērnu attiecībām no cita skatpunkta. Nodarbībā gūta izpratne kā ikdienā labāk saskatīt sava bērna personības stiprās puses un atbalstīt tās sekmējot bērna karjeras ceļa izvēli un izaugsmi.

(Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001)  finansiāliem līdzekļiem.

Teksts PKK A.Kukurāne, foto I. Sīle.