Meža dienas 2020

Šī gada septembra nogalē Rugāju novada vidusskolas 1.- 4. klašu un 6. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties LVM rīkotajās Mežu dienās.

Mezs2020 1

(Foto D.Tutiņa.)

Skolēni kopā ar LVM pārstāvjiem kopā darbojās mežā- iepazina dažādus meža audžu veidus, to stādīšanu un kopšanu, aizsardzību no kaitēkļiem un meža dzīvnieku postījumiem. Skolēni guva priekšstatu par mežsaimniecībā un saistībā ar mežsaimniecību nodarbinātajām profesijām- sākot no mežizstrādes un transportēšanas, līdz koksnes pārstrādei un dažādu materiālu un produktu izgatavošanai.

Mezs2020 2

Mezs2020 3

1.-4. kl. skolēni meža pārgājiena laikā mācījās atpazīt dzīvnieku pēdas un uzzināja kāpēc pēdas ir svarīgi pazīt gan mežsargiem, gan medniekiem, kā arī meža pārgājiena laikā savāca krietnu atkritumu maisu.

Mezs2020 4

Viscentīgākais atkritumu vācējs bija trešklasnieks Andis Edijs Kopasovs. Tāpēc viņš no pasākuma vadītāja LVM Ziemeļlatgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas nodaļas vadītāja Diņa Rudzīša saņēma īpašu balvu.

Pasākuma noslēgumā pie ugunskura Rugāju novada vidusskolas un Rugāju novada Eglaines pamatskolas jaunāko klašu skolēni ne vien ar gardu muti notiesāja no skolas līdzpaņemtās pusdienas, bet cienājās arī ar Rugāju novada domes sagādātajiem saldumiem un siltu tēju, ko bērniem mežā piegādāja otrklasnieku Laumas un Kārļa mamma Daina Tutiņa.

Mezs2020 5

(Foto I.Useniece.)

Savukārt 6. kl. skolēni meža ekspedīcijas laikā iemēģināja mežsargu un meža taksatoru darbā nepieciešamās prasmes- koku skaita noteikšanu konkrētā laukuma vienībā, izvērtēšanu retināšanai. Veica koka augstuma mērījumus aprēķiniem, izmantojot savas pēdas garumu, un ar dažādiem paņēmieniem mācījās noteikt koka vecumu.

Mezs2020 6

Mezs2020 7