Skolēni izzin darba vidi zemnieku saimniecībā

Pašā septembra viducī, saulainā atvasaras dienā, Rugāju novada vidusskolas 1.- 4. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām devās ciemos pie trešklasnieka Rinarda Kalnēja, kur viņa tētis Agris Kalnējs visus laipni sagaidīja un izrādīja sava lauku īpašuma “Jaunsiliņi’’ saimniecību.

Tā kā šinī saimniecībā pamatā nodarbojas ar graudkopību, tad skolēni iepazina lauksaimniecības tehniku graudaugu audzēšanas secībā- sākot ar zemes un graudu sagatavošanu sējai, graudu sēšanu, audzēšanu, novākšanu un transportēšanu tālākai pārstrādei.

Skolēni guva priekšstatu ne vien par grauda garo ceļu līdz mūsu galdam un daudzveidīgās tehnikas nepieciešamību, bet arī izpratni par to, ka saimniekam ir labi jāorietējas daudzās un dažādās jomās, ir jābūt vispusīgam un vienmēr gatavam mācīties kaut ko jaunu. Jābūt gan tehniskām, gan agronomiskām zināšanām, jāpārzin grāmatvedība un jāprot rakstīt projekti, lai gūtu finansiālu atbalstu turpmākai saimniecības attīstībai. Agris Kalnējs atzina, ka ļoti daudz ir mācījies arī no sava sava tēva pieredzes lauksaimniecībā.

Jaunsilini1Jaunsilini2

Ekskursijas noslēgumā saimnieks bija bērniem sarūpējis gardu cienastu. Bet te nu gan skolotājas palūdza, apmaiņā pret kliņģera , katram pateikt – ko jaunu šodien esi uzzināji, kas likās interesants un svarīgs. Jāteic, bērni labprāt dalījās savos iespaidos un – tie bija ļoti dažādi. Un nu jau teju visi zināja, ka gardais kliņģeris cepts no kviešu graudiem, kādus prot audzēt arī šajā saimniecībā.

Jaunsilini3

Paldies Rinarda tētim par atsaucību un bērniem veltīto laiku!

PKK sk. A. Kukurāne. Foto sk. I. Useniece.