Karjera 2021 1

Karjeras nedēļa 2021 Rugāju vidusskolā

Jau tradicionāli, Latvijas skolās notika Karjeras nedēļa. Šogad tā norisinājās no 11. līdz 15. oktobrim. Jau devīto gadu to organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Karjeras nedēļa sākās ar diskusiju vecākiem, kurā pārrunāja tehnoloģiju izmantošanas principus ģimenēs. Kā atzīmēja vairāki mūsu skolas skolēnu vecāki, bija interesanti klausīties un apzināties, ka arī citiem vecākiem Latvijā ir ļoti līdzīgas problēmas un atklāt priekš sevis dažas jaunas idejas.

Bet otrdien, 12. oktobrī visi vecāko klašu skolēni varēja sekot tiešsaistes diskusijai jauniešiem, kurā IKT nozares pārstāvji dalījās pieredzē un stāstīja par sava darba ikdienu.

Savukārt 7. – 9. klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt radošo programmēšanu Learn IT programmēšanas skolas pasniedzējas vadībā. Kā atzina skolotāja Maruta Kalnēja, daudzi skolēni ar interesi darbojās līdz. Paši centās izdomāt sarežģītākus zīmējumus, kurus arī izdevās īstenot. Arī pasīvākie skolēni stundas uzdevumu spēja izpildīt un ieguva jaunas prasmes. Savukārt 9.kl. skolēni šo darbu veica audzināšanas stundā skolotājas Ilzes Dobrovoļskas vadībā. Arī viņiem šī mācībstunda šķita saistoša un interesanta.

Visas Karjeras nedēļas garumā klašu audzinātāji un mācību priekšmetu skolotāji akcentēja karjeras izglītības jautājumus mācību un audzināšanas stundās.

Tā, piemēram, skolotāja Ingūna Andersone Erasmus+ dienu ietvaros novadīja stundu par karjeras iespējām mašīnmācīšanas jomā.

Karjera 2021 2

(Foto no I.Andersones personīgā arhīva)

Vēl 12. klases jauniešiem notika nodarbība par karjeras plānošanas prasmēm pedagoģes karjeras konsultantes Agitas Kukurānes vadībā.

Karjeras jautājumi tika aktualizēti arī jaunākajās klasēs. Bērni paplašināja priekšstatus par Profesiju pasauli, padziļināt izzināja atsevišķas profesijas, zīmēja un stāstīja par savām nākotnes profesijām. Un, ja nedēļas sākumā dažiem 1. klases skolēniem vārds “karjera’’ saistījās ar spēlēšanos smiltīs, tad visas nedēļas garumā izzinātās profesijas visiem skolēniem atklāja šī vārda nozīmi.

Karjera 2021 3

(Foto I.Useniece)