Karjeras atbalsts

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

“Valsts robežsardzes koledžas apmeklējums’’ 16.10 2020

16. oktobrī skolēnu- interesentu grupa no Rugāju novada vidusskolas 7.-12.kl.  devās uz Rēzekni lai klātienē iepazītos ar mācību vidi Valsts robežsardzes koledžā.

Mācību vides iepazīšanai Rugāju novada skolēni tika iesaistīti koledžas kadetu ierindas apmacības nodarbībā un instruktora vadībā lūkoja apgūt ierindas apmācības pamatelementus- nostāšanos ierindā, pamatstāju, pagriezienus, soļošanu ierindā, kā arī redzēt ziņojuma nodošanu un saņemšanu u.c. ierondas mācības elementus, ko demonstrēja kadeti.

Skolēni guva izsmeļošu informāciju par mācību un sadzīves kārtību Valsts robežsardzes koledžā, uzņemšanas kārtību, prasībām un priekšrocībām reflektantiem, par atalgojumu un sociālajām garantijām. Par karjeras veidošanas iespējām dažādās robežsardzes struktūrās- gan uz sauszemes, gan aviācijā, gan uz ūdeņiem. Uzzināja par studiju iespējām ārzemēs un karjeras izaugsmes iespējām darba laikā.

Skolēniem tika dota iespēja apmeklēt arī Valsts robežsardzes muzeju un paplašināt savu izpratni par robežsardzes funkciju un nozīmi visas mūsu valsts pastāvēšanas laikā, par robežsardzes sadarbību ar citām valsts drošības struktūrām. Skolēniem bija interesanti uzzināt, ka iepriekšējā darbošanās jaunsargu organizācijā, zemessardzē, sasaniegumi sportā tiek uzskatīti par priekšrocību uzņemot reflektantus.

Skolēniem patika Kinoloģijas centra apmeklējums, kur instruktors pastāstīja kāda ir darba specifika šajā struktūrā, kā var kļūt par kinologu. Protams, nevienu neatstāja vienaldzīgu arī suņa darba prasmju demonstrējumi.

Apkopojot pēc pasākuma saņemtās skolēnu atsauksmes var secināt, ka pasākums bija lietderīgs, jo skolēni ieguva gan jaunu informāciju, gan savām interesēm atbilstošas  atziņas. Vairāki skolēni norādīja, ka apsver iespēju savu karjeras izvēli saistīt tieši ar robežsardzi un turpināt izglītību Valsts robežsardzes koledžā.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Valsts robežsardzes koledžas apmeklējums’’  tika finansēts no ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

(Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001)  finansiāliem līdzekļiem.

Fotomirkļi (foto A.Stalidzāne)

Teksts  PKK Agita Kukurāne

Robez2020 1

Robez2020 2

Robez2020 3

Robez2020 4

Robez2020 5

Robez2020 6

Skolēnu atsauksmes:

-          Man patika šis brauciens. Interesantākā lieta bija suns un soļošana.

-          Es uzzināju kas ir kinologs, ka pilnīgi visiem tur maksā naudu ne tikai gudrajiem.

-          Man patika suņi un muzejs. Bet varēja būt ilgāk.

-          -Viss patika, bet visvairāk ar suni.

-          -Man patika viss, it īpaši kur rādīja suni.

-          Man patika visvairāk ar suni , un es nezināju, ka ar suni var uztaisīt tik daudz triku.

-          Man ļoti patika iet ierindā. Man patika kinologa pienākums strādāt ar suni. Pēc šīs ekskursijas domāju iet tur mācīties.

-          Es sīkāk uzzināju informāciju par robežsardzi, bet daudz ko arī pati biju iepriekš zinājusi.

-          Uzzināju, ka Valsts robežsardzes koledžā var iestāties no 18.-30 gadu vecumam.Tiek izvērtētas atzīmes, fizizkā forma, veselība. Mācoties koledžā tiek apmaksāti zobārsta pakalpojumi. Man ļoti patika sīkāks apraksts par robežsardzes vēsturi un uzzināt par to, cik svarīga ir robržsarga profesija.

-          Ekskursija bija ļoti laba.Uzzināju daudz vairāk par pašu robežsardzi un par kinoloģiju. Kā apmāca suņus, cik daudz tam vajag laika. Viss bija interesanti. Bija interesanti klausīties.

-          Visu zināju, bet vismaz atsvaidzināju zināšanas. Tagad apsveru domu pēv vidusskolas beigšanas iestāties Valsts robežsardzes koledžā.

-          Man patika viss. Bija ļoti interesanti. Pats labākais bija kad mūs uzaicināja uz muzeju apskatīt visu un arī suņa treniņš. Es iemācījos daudz ko interesantu. Paldies!

-          Es guvu daudz ko jaunu. Uzzināju, ka robežsardzē ir daudz dažādu iespēju izmantot ārstu pakalpojumus par brīvu u.c. Jaunajiem kadetiem jau maksā no pirmās dienas sākot mācīties koledžā. Loti ieinteresēja pardomāt savu nākotnes profesiju.

-          Man ļoti patika viss. Gribētos kaut kad atbraukt vēlreiz.

-           Viss bija labi. Tikai ārā bija auksti.

-          Man patika kā kinologs darbojās ar savu suni. Man iepatikās staigāt ierindā. Es jau zināju dažas lietas, tāpēc bija interesanti staigāt. Man iepatikās šī koledža un es varbūt iešu uz turieni mācīties.

-          Mn ļoti patika. Es ieguvu jaunu priekšstatu par robržsardzi.

-          Mn viss patika. Ļoti patika kā suns izpildīja komandas.

-          Man patika viss. Es klausījos visu, jo mani tas interesē.

-          Mn šis brauciens patika. Uzzināju daudz ko jaunu un vēlētos aizbraukt vēlreiz.

-          Interesanti ļoti bija par suni, jo es uzzināju, ka katram jākopj savs iedotais suns un vienmēr viņš jānem līdz.

-          Visu daudz maz jau zināju, bet uzzināju papildus informāciju- kā notiek mācīšanās katrai pakāpei uz augšu. Ieguvu informāciju kādas ir priekšrocības stājoties koledžā.

-          Man šis brauciens patika. Uzzināju kas ir nepieciešams lai tiktu šajā koledžā.

-          Visinteresantāk bija ar kinologu un viņa suni. Īpaši neko jaunu neuzzināju.

-          Ekskursija bija ļoti vērtīga. Tika uzzināts daudz jauna.

-          Patika kinologs, ka pastāstīja visu par suņiem. Man ļoti viss interesēja, jo vairāk gribēju uzzināt par robržsardzi.