Rīgā, 2017. gada 15. jūnijā

Informācija medijiem

KOPĪGĀ CEĻĀ UZ ZAĻĀKU NĀKOTNI

Projekta “Ēdam atbildīgi” gada noslēguma salidojums.

Lasīt tālāk ...


Ēdam atbildīgi meistardarbnīca viesu namā ,,Rūķīši”

Rugāju novada vidusskolas skolēniem par prieku 30.maija rīts uzausa ar spožu saulīti. Jā, saule, darboties vēlme un labs garastāvoklis noteikti bija nepieciešams visiem, jo šī pavasara pārgājiena diena solījās būt pārsteigumiem pilna.

Lasīt tālāk ...


Dažādas Eko skolas aktivitātes

Šajā semestrī esam aktīvi darbojušies dažādās Eko skolas aktivitātēs, lai iepazītos ar šīm aktivitātēm, uzspied uz virsraksta. Starprtautisko rīcības dienu pasākums Dricānu vidusskolā 

Rugāju novada vidusskolas skolēni piedalījās Starptautisko rīcības dienu pasākumā Dricānu vidusskolā 2016. gada 9.novembrī.Pasākumā skolēni izgatavoja iepirkuma maisiņu, piedalījās radošajā maiznīcā un degustēja Ekolabumus.

Lasīt tālāk ...


Rugāju novada vidusskolas mārtiņdienas gadatirgū Ekorulete

2016. gada  10. novembrī Rugāju novada vidusskolā norisinājās ikgadējais Mārtiņdienas gadatirgus.

Lasīt tālāk ...


Odziņ, mana sārtvaidzīte!

      Rotājušās pīlādžu krellēm un panašķojušās no šīsvasaras gardāko ievārījumu burciņām, 2016. gada 16. septembra pēcpusdienā Rugāju novada sākumskolas klašu skolēniem sveikas pamāja Dzejas dienas. Šī gada tēmas „Odziņ, mana Sārtvaidzīte...” ietvaros, papildus dzejas aktivitātēm skolēni izzināja dažādas ogas.

Lasīt tālāk ...


Meža dienas Rugāju novada vidusskolā

2016. gada 9. maijā 7., 8. un 10.klase piedalījās AS „Latvijas valsts meži” rīkotajās Meža dienās, kuras Latvijā notiek jau 88 reizi. Skolēni šīs dienas laikā sakopa Lazdagas ezera apkārtni. Pa ceļam uz ezeru, ceturtā Balvu MI meistare I.Švalbe bija sagatavojusi dažādas aizraujošas aktivitātes.

Lasīt tālāk ...


Dalībai starptautiskajā Ekoskolu projektā “Ēdam atbildīgi!” pievienojušās 50 jaunas izglītības iestādes

Pirmais, pieredzes bagātais gads projektā “Ēdam atbildīgi!” ir gandrīz aizritējis, 20 pilotskolas ir īstenojušas daudzveidīgas aktivitātes un kopā strādājušas pie metodoloģijas. Atlases kārtā ir izvēlētas skolas, kas pievienosies projektam otrajā, 2016. /2017. mācību gadā.

„Ēdam atbildīgi!” ir starptautiska, uz rīcību orientēta mācību programma Ekoskolām, kas aizsākās EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa.

Projektā piedalās deviņas Eiropas valstis ‐ Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija. Aizvien svarīgāks kļūst jautājums gan par to, kādu iespaidu uz mūsu veselību, vidi atstāj pārtika, ko ēdam, gan arī par pārtikas sadalījumu pasaulē ‐ tās trūkuma un pārprodukcijas paradoksu.

Lasīt tālāk ...


Zināšanas, prasme un piedzīvojumi – Ekoskolu Ziemas forumā 

Jau nākamnedēļ, no 26. līdz 28. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ropažu vidusskolu, Ropažu novada pirmsskolu “Annele” un Ropažu novada domes atbalstu, īstenos nu jau trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēs 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 70  izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā.

Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums Ekoskolu pārstāvjiem, kura ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu,  veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums ir iespēja iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savās skolās, gan ikdienā.

Lasīt tālāk ...


 Veselības nedēļa Rugāju novada vidusskolas pirmsskolas jaunākā vecuma grupā „Bitītes” 19.10.15. - 23.10.15. 

Pirmsskolas jaunākā vecuma grupa „Bitītes” veselības nedēļā dzēra zāļu tējas, ēda augļus, vingroja.

Pirmdien bērni dzēra vīgriežu tēju, kas viņiem ļoti garšoja, pie tējas ēda mājās sietu sieru. Otrdien bērni dzēra māllēpju tēju. Trešdien bija augļu diena. Bērni nogaršoja greipfrūtus, meloni, apelsīnus, ābolus. Ausmai un Miai Mišelai ļoti garšoja greipfrūts. Piektdien bērni dzēra piparmētru tēju un vingroja mūzikas pavadījumā.

aktivitates 1


 


“Cūkmena detektīvu” pirmie soļi

 Sagatavošanas grupas “Knariņi” sešgadīgie bērni ir kļuvuši par īstiem detektīviem, kuri jau ir atklājuši daudzus noslēpumus par to, kas notiek Latvijas mežos. Rudenī iesaistoties ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, saņēmām veicamos uzdevumus, pavisam mācību gada laikā izzināsim četras tēmas. Šobrīd esam sekmīgi veikuši pirmos soļus:  iepazinuši “Meža netīros noslēpumus” un atklājuši, ka mežā ir jādzīvo dzīvniekiem un jāaug kokiem, nevis jāmētājas dažādām nederīgām lietām. Bērni uzzināja, kā radies Cūkmens, klausījās stāstiņus par dažādiem atkritumu veidiem, spēlēja didaktiskās spēles, krāsoja darba lapas un izgatavoja Cūkmena lelli.

aktivitates 01 

Sagatavošanas grupas skolotāja Rita Pipure 


© 2023 Rugāju vidusskola