Zināšanas, prasme un piedzīvojumi – Ekoskolu Ziemas forumā

Jau nākamnedēļ, no 26. līdz 28. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ropažu vidusskolu, Ropažu novada pirmsskolu “Annele” un Ropažu novada domes atbalstu, īstenos nu jau trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēs 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 70  izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā.

Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums Ekoskolu pārstāvjiem, kura ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu,  veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums ir iespēja iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savās skolās, gan ikdienā.

Galvenās foruma tēmas būs  bioloģiskā daudzveidība un atbildīgs pārtikas patēriņš, sasaistot foruma aktivitātes ar šī gada lielākajiem projektiem, kuros piedalās kopumā vairāk kā 60 Ekoskolas Latvijā – starptautisku bioloģiskās daudzveidības projektu, kas aicinās iepazīt dabas daudzveidību pirmsskolu un sākumskolu audzēkņiem, un projektu “Ēdam atbildīgi!”, kurā caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem programma informēs par globāliem izaicinājumiem un to nozīmi vietējā līmenī.

Foruma pirmajā dienā dalībniekiem būs iespēja piedalīties izglītojošās darbnīcās kopā ar Vides SOS aplikācijas veidotājiem un Energoefektivitātes centra ekspertiem, un doties piedzīvojumos iesvētību trasē Ropažu apkārtnes mežos un purvos, kamēr pedagogi dalīsies pieredzē vides izglītības īstenošanas praksēs.

Sestdien paredzētas dažādas izglītojošas nodarbības – Pasaules dabas fonda pārstāvji stāstīs par lauksaimniecības ietekmi uz vidi, biedrības homo ecos:  aktīvisti – par pārtikas patēriņa saistību ar klimata pārmaiņām un Dita Lase – veģetārās uztura skolas Vegus.lv vadītāja un forumos jau iemīļota lektore – par dabai draudzīgu gatavošanu. Citās nodarbībās tiks runāts par tādām tēmām kā biodaudzveidības veicināšana, ekoloģiskā lauksaimniecība, upju piesārņojuma cēloņi un dabas vērošanas nozīme.

Nodarbībām sekos iespēja pārbaudīt jauniegūtās zināšanas sacensībās un diskusijās,  pēc tam – radoši izpausties prasmju darbnīcās, gūstot vērtīgu pieredzi veselīgā ēst gatavošanā, argumentācijas, mākslas, komunikācijas, tehnoloģiju, dārzniecības, dabas izziņas un daudzās citās darbnīcās. Par jautrību un zaļiem jokiem sestdienas vakarā parūpēsies improvizācijas teātris Impro Zoo. Forums noslēgsies svētdien ar izzinošu ekspedīciju Ropažu apkārtnes mežos un aktivitātēm svaigā gaisā –  iedvesmojot jauniegūtās zināšanas un prasmes likt lietā ikdienā un dzīvot videi draudzīgi.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau vienpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas gandrīz 200 izglītības iestādes, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk kā 46 000 skolu.

Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.
Vides izglītības fonds - www.videsfonds.lv, www.twitter.com/videsfonds
Ekoskolas - www.draugiem.lv/ekoskolas

Informāciju sagatavoja - Ieva Gedzuna