Odziņ, mana sārtvaidzīte!

      Rotājušās pīlādžu krellēm un panašķojušās no šīsvasaras gardāko ievārījumu burciņām, 2016. gada 16. septembra pēcpusdienā Rugāju novada sākumskolas klašu skolēniem sveikas pamāja Dzejas dienas. Šī gada tēmas „Odziņ, mana Sārtvaidzīte...” ietvaros, papildus dzejas aktivitātēm skolēni izzināja dažādas ogas.

       Lai bērni varētu iepazīt ogu audzēšanu lielos apjomos un gūtu priekšstatu par biznesa iespējām šinī jomā, ļoti pretimnākoša bija z.s. „Dālders”. Skolēniem tika nodrošināta izzinoša ekskursija ar krūmmelleņu un dzēveņu baudīšanu Naudaskalna purvā un iespēja iemēģināt roku ogu vākšanā aroniju plantācijā Kozupē. Bērni darbojās čakli, jo vairāk tādēļ, ka izsniegtajās kastītēs salasītās ogas tālāk aizceļoja uz bērnu mājām un skolas virtuvi.  Skolēnus interesēja arī iespaidīgā kūdras ieguves tehnika, ar kuru laipni iepazīstināja uzņēmuma „Balvi Flora” pārstāvis.

       Kā liecināja noslēguma pasākumā izskanējušie bērnu pašsacerētie dzejoļi, tad šāda praktiska darbošanās vairākiem bērniem ir rosinājusi arī literāri radošo domu. Bērnu dzejas lasījumus par ogu tematiku ieradās noklausīties arī Odziņa Sārtvaidzīte (d.v. ārpusklases darbā L.Pipure), kura veikli bija pamanījusies izbēgt no iespundēšanas ievārījuma burciņā. Viņa noklausījās klašu dzejas prezentācijas, apskatīja bērnu gatavotās dzejas grāmatas, kā arī palīdzēja skolotājām novērtēt klašu veikumus dažādos uzdevumos – dzejoļa plakāta veidošanā, krustvārdu mīklu minēšanā.

       Labsirdīgā viešņa vēl arī palīdzēja skolēniem vērt pīlādžogu krelles, kas tagad žūst rudens saulītē, lai kļūtu par ziemas vitamīniem gan bērniem, gan putniem. Bet tad, kad brīvdabas pankūku piknikā bērni iepazina ievārījumu garšas, mielojoties no gandrīz piecdesmit vecāku sarūpētajām dažādu ievārījumu burciņām, Odziņa Sārtvaidzīte nemanot atstāja šo pasākumu. Nez kur viņa palika? Kāpēc tik klusi aizlavījās? Varbūt nobijās, ka arī viņu ieliks burciņā? Tā krietnu brīdi pēc pasākuma prātoja vairāki bērni.

Sk. Agita Kukurāne

     

                    

 


© 2020 Rugāju novada vidusskola