Laikā, kad Latvijā gaisa temperatūras rādītāja sarkanā svītra noslīdēja zem nulles, viena no „Airbaltic” aviokompānijas lidmašīnām atstāja baltu rāvējslēdzēju debesīs ceļā uz Austriju. Pēc dažām stundām no Austrijas izlidoja jau cita lidmašīna, kuras galamērķis bija Horvātijas slavenā kūrortpilsēta Dubrovnika. Šo ceļu ar divām lidmašīnām mēroju arī es, Inga Garā, lai nonāktu mazā, Adrijas jūras un kalnu ieskautā pilsētiņā Cavtat, kur astoņu dienu laikā Erasmus+ projekta ietvaros apmeklēju kursus skolotājiem „Rīcības metožu pielietošana ar mērķi uzlabot motivāciju un mācību vides kvalitāti”.

Šo dienu laikā mani sagaidīja daudzi pārsteigumi – gaisa temperatūra +28 C, iepazīšanās ar brīnišķīgiem ārvalstu kolēģiem, horvātu nacionālās virtuves baudīšana, lielo palmu, oleandru, magnoliju, olīvkoku apbrīnošana un vēl citi. Vēl joprojām esmu šīs valsts (kuru droši varētu dēvēt par paradīzes stūrīti!) skaistās dabas, jauko cilvēku un atmiņu iespaidā.

Mums, kursu dalībniekiem, paveicās arī ar visu iespējamo laikapstākļu spektra izbaudīšanu, jo Horvātijā 330 dienas gadā ir saulainas, bet pārējās – lietainas, un mēs piedzīvojām arī divas lietainas dienas.

Katra diena atnesa ko īpašu – bija gan tautisko dziesmu vakars, gan nacionālo ēdienu pēcpusdiena, gan piedzīvojuma parka apmeklēšana (īsts skolotājs nebaidās ne no kā!), gan izbrauciens uz netālo Lokrum salu, kur netraucēti pastaigājās dažādi dzīvnieki, kā arī vīna dārzu apmeklējums, kā arī ekskursija uz tūkstoš salu pilsētu Dubrovniku, kuras vecpilsēta apjozta ar lieliem, augstiem mūriem un nozīmīgākais tūristu objekts ir gaisa vagoniņš. Uzbraucot ar to kalnā, bija redzama visa tuvākā un tālākā apkārtne. Elpa aizrāvās!

Astoņu dienu laikā nācās gan sevi prezentēt, gan dejot un dziedāt, gan sportot, tēlot, radīt un daudz ko citu, kas iedvesmoja mani turpmākai darbībai. Ar prieku izmantošu kursos apgūtās idejas klases audzināšanā un citos savos pienākumos.

      

                       ima 1     

ima 01

               4     

                                                  2

 

 


© 2020 Rugāju novada vidusskola