Projekta „Mūsdienīga skola Rugāju novadā izaugsmei un konkurētspējai” ietvaros dodas piecās mācību ekskursijās

Projekta Mūsdienīga skola Rugāju novadā izaugsmei un konkurētspējai” apstiprināšana bija ļoti patīkama ziņa rudenīgi pelēkajā dienā. Patīkama tāpēc, ka izraisīja Rugāju novada vidusskolas skolēnos un skolotājos skudru pūžņa cienīgu rosību – jāsāk īstenot iecerētais un darba būs daudz. Jo tieši skolēni būs tie, kas izmantos vienu no projekta piedāvātajām iespējām – 5 mācību ekskursijas uz dažādām Latvijas vietām ar mērķi noskaidrot savu turpmāko profesiju. Toties tagad, kad darbs jau pusceļā un varam lepni atskatīties uz paveikto, varam korī droši secināt – ir milzīgs gandarījums un sajūta, ka tas, ko darījām, kādam noteikti palīdzēs. Un skolēnu sirsnīgie paldies un starojošās sejas šo sajūtu rada.

Tātad – sāksim no paša sākuma. Lielākā daļa skolēnu, pārkāpjot 12. klases slieksni un līdz ar izlaiduma ziediem saņemot arī sertifikātu, vēl joprojām šaubās, uz kuru pusi doties, ko iesākt ar savu dzīvi un, galvenais, kāda profesija katram būtu vispiemērotākā. Tieši tādēļ tika izveidots maršruts ar 5 pieturas punktiem, kuros skolēni varētu iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, uzdot interesējošus jautājumus un pat iejusties kādas profesijas darbinieka ādā.

Pirms ekskursijām skolēni aizpildīja anketas, kurās minēja vēlamās profesijas, un bija skaidrs, ka skolēnu intereses ir dažādas un maršrutā būs jāiekļauj gan medicīnas un veselības, gan uzņēmējdarbības un lauksaimniecības, gan robežsardzes un mākslas nozares. Citiem vārdiem sakot – amplitūda plaša un ir jāapmierina visas vēlmes.

Sastādītais maršruts aptver gandrīz visu Latvijas ģeogrāfiju un arī burtiskā nozīmē paplašināja visu ekskursijas dalībnieku redzesloku.

1. pietura – Daugavpils

2. pietura – Rēzekne

3. pietura – Krāslava

4. pietura – Valmiera

5. pietura – Rīga

 

 

© 2020 Rugāju novada vidusskola