Sākumskola dodas "Meža ekspedīcijā"

         28.04.2017. Rugāju novada vidusskolas1.-4. klašu skolēni devās „Meža ekspedīcijā” lai iepazītu mežu apsaimniekošanas nozarē esošās profesijas, rosinātu interesi par mežsaimniecības nozari.

Nodarbība Balvu mežniecības iecirkņa mežos ilga divas stundas un to vadīja LVM darbinieki. Mežā izvietotos aktivitāšu punktos skolēni veica dažādus izziņas un praktiskā darba uzdevumus.

 

Punktos bija jānosaka kuros priekšmetos, produktos nav nekā, kas būtu saistīts ar mežu, līdz ar to noskaidrojot, kādas vēl nozares un profesijas ir cieši saistītas ar mežkopību. Bija arī koku sēklu atpazīšana. Uzzinājām, kā un kur tiek audzēti stādi, par darbu stādu audzētavās. Bija uzdevums ar dzīvnieku pēdu atpazīšanu, skolēni uzzināja par mežsarga darba specifiku, par medībām. Savukārt citā aktivitāšu punktā notika dzīvnieku vides un dzīves vietas atpazīšana pēc dažādām atstātajām pēdām un zīmēm. Nodarbības beigu daļā skolēni iepazinās ar kokaudžu kopšanu, darbu meža cirsmās- iemēģināja roku mežstrādnieku darbā, iepazīstot izmantotojamos darba rīkus, aprīkojumu, meža tehniku. Skolēni arī apguva koku stādīšanas iemaņas.

     Fotomirkļi no „Meža ekspedīcijas”

 

 

 


© 2017 Rugāju novada vidusskola