“Mana runa pārliecina’’ – tā tagad uzdrošinās teikt tie 9.-12. kl. jaunieši, kas 15. janvārī piedalījās radošās darbnīcas „Mana runa pārliecina” nodarbībā, kuras mērķis bija -ļaut skolēniem pašiem atrast risinājumus, uzdodot jautājumus, kas palīdz nokļūt pie pareizajām atbildēm.

Pusaudžu un jauniešu vecumposmā, kad ļoti svarīgs ir citu vienaudžu viedoklis, uzstāšanās publikas priekšā var sagādāt skolēniem daudz raižu un stresa. Skolēniem jāatstāj sava komforta zona un jāļauj sevi vērtēt gan skolotājam, gan klases biedriem. Grūtības runāt publikas priekšā var sagādāt iepriekšējā nepatīkamā pieredze, savstarpējās attiecības klasē un bailes kļūdīties. Dzīvē publiskās runas prasmes ir ļoti svarīgas, jo jāspēj pārliecināt darba devēju, klientus un sadarbības partnerus.
Pieredzējušais pasākumu vadītājs un improvizators Krišjānis Berķis, balstoties uz improvizācijas teātrī un publiskās runas meistarklasēs pārbaudītiem uzdevumiem, jauniešiem caur smiekliem un jokiem palīdzēja apgūt publiskās uzstāšanās mākslas pamatprincipus.                                                                     

 Jaunieši iepazinās ar stratēģijām, kā pārvarēt bailes, kur likt rokas, kā ieinteresēt publiku un noturēt uzmanību, kā veidot saturu un paust viedokli. Jauniešiem bija iespēja gūt reālu pieredzi, praktiski uzstājoties. Pēc katra no uzdevumiem vadītājs izrunāja ar skolēniem, kas nostrādāja un ko darīt, lai būtu vēl labāks rezultāts.

Runa 1Runa 2


 

© 2020 Rugāju novada vidusskola