Karjeras atbalsts

Karjeras nedēļa 10.- 12. oktobris

          Karjeras nedēļas laikā mūsu novada skolās gan mācību un audzināšanas stundās, gan ārpusstundu aktivitātēs tika akcentēti karjeras izglītības jautājumi. Skolēniem bija iespēja apmeklēt semināru “’Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē”, kas norisinājās Gulbenē, 7.- 8. klašu skolēni devās izzināt darba vidi un dažādas profesijas saldumu ražotnē “Poļu nams” Codes novadā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Nedēļas noslēgumā Rugāju novada vidusskolas jaunieši uzņēma viesus no Rugāju novada Eglaines pamatskolas, Lubānas vidusskolas un Meirānu Kalpaka pamatskolas. Skolēni piedalījās zinātniskā teātra” laboratorim lv” vadītajās nodarbībās, kur interesantā un atraktīvā veidā uzzināja par dabaszinātņu pielietojumu dažādās dzīves jomās un profesijās.

          Pēc pusdienām mājinieki kopā ar viesu skolu jauniešiem pulcējās uz kopīgu pasākumu. Tajā visas skolas rādīja savu skolu ārpusstundu darba prezentācijas, kurās atklāja savus talantus un pastāstīja, kā tie varētu sekmēt nākotnes profesiju izvēli.

          Pasākuma turpinājumā norisinājās kopīgas karjeras izglītību veicinošas komunikāciju un grupu saliedēšanas spēles.

          Rugāju novada vidusskolā Karjeras nedēļas ievirze bija jūtama vēl arī nākamajā nedēļā, kad vecāko klašu skolēniem notika Latgales plānošanas reģiona uzņemējdarbības nodarbība, kopā ar ekonomikas skolotāju I.Andersoni tika apmeklēta uzņēmējdarbības konference “Uzdrīksties uzvarēt!” Rīgā, bet 12. klases skolēni caur imitējošu lomu spēli apguva darba intervijas pamatus.

          Skolēnu atsauksmes kopumā liecina par karjeras izglītību atbalstošo pasākumu lietderību. Lūk, dažas no tām:

          Sakot ,ka es uzzināju daudz ko jaunu nebūs prātīgi teikt ,bet tā tik tiešām bija. Uzzināju ko jaunu par dažādām profesijām un par to ,ka tās nav nemaz tik garlaicīgas ,kā sākumā tās šķiet. Pa šo nedēļu es bagātināju savas zināšanas ķīmijas nozarē, kā arī uzzināju kas vispār ir ekonomika, jo par to es zināju tikai virspusēji. Kopumā karjeras nedēļa lika man izprast to virzienu, kur es vēlētos tālāk iet studēt, lai varētu strādāt savu sapņu darbu. uzzināju plusus un mīnusus savai sapņu profesijai. Šīs zināšanas man palīdzēs izvērtēt to, kurus mācību priekšmetus man vairāk vajag mācīties un kādu karjeru es sev vēlos.

          Šī karjeras nedēļa man patika vislabāk no daudzām citām, jo šajā tiešām nebija garlaicīgi, bet bija interesanti. Uzzināju daudz ko ķīmijas jomā, jo papildus stāstītajam mums vēl rādīja eksperimentus. Manuprāt, ja es nākotnē izvēlēšos kādu profesiju, kas ir saistīta ar ķīmiju, tad man jau būs kādas zināšanas un pamati.

       Karjeras nedēļu un tās piedāvātās iespējas izmantoju, dodoties uz Gulbeni, kur apmeklēju semināru par medicīnu. Ar savu pieredzi dalījās studenti no RSU (Rīgas Stradiņa universitātes), profesori, lektori, mediķi, kā arī pie mums ciemos bija ieradušies pārstāvji no Gubenes slimnīcas. Uz šo pasākumu devos ar konkrētu mērķi- uzzināt un noskaidrot pozitīvās un negatīvās puses šajā jomā, kā arī dzirdēt šo cilvēku personīgo pieredzi.. Tā kā pēc vidusskolas beigšanas esmu nolēmusi studēt medicīnu, šāda veida pasākumus cenšos apmeklēt , jo , manuprāt, šī ir lieliska iespēja ikvienam izprast un izvērtēt, vai tas, ko esi ieplānojis un domā realizēt ir patiešām tas, kas Tev patīk un saista. Esmu ļoti priecīga, ka apmeklēju šo pasākumu un ka mums tiek piedāvāta šāda iespēja- doties uz citām pilsētām, papildināt savas zināšanas un produktīvi pavadīt dienu ārpus skolas sola.:)

Fotomirkļi

 Nedela1  

Nedela2   

Nedela3  

Nedela4 

Seminārs “’Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē” Gulbenē

 Nedela5 

Ekskursija saldumu ražotnē “Poļu nams”

Nedela6 

Nedela7 

Nedela8 Nedela9  

Nodarbības ar zinātnisko teātri “laboratorium lv”

 Nedela10 Nedela11 

Ārpusstundu darba prezentācijas

 Nedela12 Nedela13 

Karjeras izglītību veicinošas komunikāciju un grupu saliedēšanas spēles

© 2020 Rugāju novada vidusskola