Karjeras atbalsts

 Izzina augļkopības nozari

Lai gūtu priekšstatu par augļkopības nozari, Rugāju novada vidusskolas sākumskolas klašu skolēni 2017. gada 14. septembrī apmeklēja Rugāju pagasta zemnieku saimniecību „UPMALA”, kur viņus laipni sagaidīja saimnieki Velta un Gunārs Zoži.

Kādi darbi ir darāmi ābeļdārzā visa gada garumā, kādas gudrības un darba prasmes vajadzīgas dārzkopim, vai ar ābolu audzēšanu var nopelnīt arī naudu- šie bija galvenie jautājumi, kurus bērniem stāstīja un skaidroja saimnieki. Bēni arī uzzināja, ko nozīmē jēdziens “ekoloģiskā lauksaimniecība”, jo arī šinī ābeļdārzā āboli tiek izaudzēti pilnīgi tīri no dažādām indēm un mākslīgiem mēslojumiem.

Lai gūtu kaut nelielu priekšstatu par darba vidi augļkopībā, saimnieki parūpējās arī par iespēju skolēniem pašiem mazliet pastrādāt augļu dārzā- nest un dedzināt izzāģētos zarus, vākt ābolus sulai un līdzņemšanai.Upmalas 2 Upmalas 1


 

© 2020 Rugāju novada vidusskola