Tikšanās ar Rugāju novada vidusskolas absolventiem

      Armīns un Kaspars Duļevski sevi par mūsu skolas skolēniem sauca krietni vairāk nekā pirms desmit gadiem un pašreizējais brāļu dzīves gājums demonstrē dažādus karjeras veidošanās virzienus mūsdienu pasaulē.

Armīns pēc studijām Dānijā veiksmīgi veidoja savu militāro karjeru NATO Jūras spēkos, ko pirms dažiem gadiem nomainīja pret darbu civilā nozarē - tagad viņš ir bioenerģijas sistēmu uzņēmuma „Host” servisa inženieris un sniedz savus pakalpjumus daudzās Eiropas valstīs, līdz ar to var izteikt savus spriedumus un salīdzinājumus ar karjeras veidošanau militārajā un civilajā sfērā. Viņa piemērs parāda, ka dzīvē darbības sfēras var arī krasi mainīties, tas ir interesanti un nav jābaidās izmēģināt savus spēkus jaunās nozarēs. Savukārt brālis Kaspars Duļevskis, ko labi pazīstam kā mūsu novada datorspeciālistu ar savu dzīves piemēru demonstrē citu karjeras virzības modeli, kad viens cilvēks var paralēli sekmīgi darboties dažādās nozarēs, jo Kaspars ir gan datorspeciālists, gan arī lauksaimnieks.

 

     Modris Kukurāns pēc Rugāju novada vidusskolas 9. klases absolvēšanas izvēlējās mācības turpināt Smiltenes Tehnikumā apgūstot ceļu būves nozari un tagad jau otro gadu pēc tehnikuma absolvēšanas strādā apgūtajā specialitātē. Mūsu skolas jauniešiem Modris demonstrēja informatīvu prezentāciju par Smiltenes Tehnikumu, tajā apgūstamajām specialitātēm, sporta un sabiedrisko aktivitāšu iespējām šajā mācību iestādē, komentēja tās, sniedza informāciju par izglītības un darba prakses iespējām Smiltenes Tehnikumā kā arī pastāstīja par savu mācību pieredzi un par savu darba ikdienu.

 

     Savukārt, Modra klasesbiedrs Nauris Kapteinis turpināja mācīties vidusskolā un pēc mūsu skolas 12. klases absolvēšanas devās apgūt zināšanas Policijas Akadēmijā. Nu jau Nauris strādā par policistu veicot savus darba pienākumus pašlaik Saeimas ēkā, bet ir izlēmis turpināt iegūto izglītību nākošajā līmenī. Nauris demonstrēja informatīvu filmu par Latvijas Policijas Akadēmiju un ar aizrautību stāstīja par savu mācību un darba pieredzi un nākotnes izglītības plāniem, sniedza informāciju par izglītības iespējām Policijas Akadēmijā, iepazīstināja skolēnus aar nākotnes karjeras veidošanas iespējām valsts drošības struktūrās, kā arī, pēc skolēnu lūguma, bija ar mieru nodemonstrēt arī dažus spēka paņēmienus, ko apguvis mācību laikā.


© 2017 Rugāju novada vidusskola