Apbalvoti projekta “Jaunie vides līderi” aktīvākie jaunieši 

 

19.janvārī, koncertzālē “Valmiera”, projekta “Jaunie vides līderi” noslēguma pasākumā tika noteikti un apbalvoti uzvarētāji. Pēc dalības erudīcijas spēlē un sava pētījuma prezentācijas pārējām komandām, saņemot visaugstāko punktu skaitu kopvērtējumā, uzvaras laurus plūca Salacgrīvas vidusskolas komandas “Vides draugi” komanda. 

Komanda izstrādāja pētījumu un īstenoja dažādas aktivitātes par tēmu “Pārtikas atkritumu daudzuma samazināšana Salacgrīvas vidusskolā”.

 

Tostarp ieviesa skolā iespēju skolēniem pašiem uz šķīvja likt tik daudz ēdiena, cik pats vēlas, kā arī izmantot īpašas ūdens uzpildes iespējas. Skolas pagalmā ir izveidota komposta kaudze, kur nonāk bioloģisie atkritumi no klases telpām. 1.vietas ieguvējiem SIA “ZAAO” dāvina izglītojošu ceļojumu uz Somiju, Tamperi, kura laikā jauniešiem būs iespēja iepazīties ar šīs pilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, pārstrādes iespējām un iniciatīvām šajā nozarē.

 2.vietā kopvērtējumā ir Rugāju novada vidusskolas komanda, kuri izstādāja pētījumu par apģērbu aprites ieradumiem Rugāju novada vidusskolas skolēnu ģimenēs. Pasākumā tika prezentēti koši un pārdomāti uzskates materiāli, tostarp mācību materiāls, kas ļauj veikt veiksmīgu apģērbu skapja satura auditu un pēc tam tā tīrīšanu. 

 Godpilno 3.vietu ieņem D.Ozoliņa Apes vidusskola, kas izstrādāja pētniecisko darbu par tēmu “Pircēju paradumi plastmasas maisiņu lietošanā Apes veikalos”. Projekta ietvaros notika audits Apes un Monistes un Vaste-Rossa pilsētu pārtikas veikalos, pētot iedzīvotāju paradumus plastmasas maisiņu izmantošanā. Tāpat arī skolēnu komanda teicami iesaistīja skolas biedrus šajā projektā, īstenojot auduma maisiņu šūšanas meistarklases. 

Projektā piedalījās 11 komandas, kuras piedalījās 3 apmācību dienās. To laikā skolēni apguva zināšanas par aprites ekonomiku, prezentāciju sagatavošanas un kvalitatīvas prezentēšanas un uzstāšanās mākslu, pētījuma sagatavošanas un informācijas apstrādes tehnikas, kā arī uzzināja daudz jauna par videi draudzīgu pasākumu un projektu organizēšanu un īstenošanu.

Pateicamies par veiksmīgo sadarbību SIA “ZAAO”, kā arī Kristapam Rasimam.

Projektu finansiāli atbalsta “Latvijas vides aizsardzības fonds”.


 

© 2021 Rugāju novada vidusskola