Malax art 3

Mēs, Amanda Kočāne, Annija Romāne, Diāna Burka, Diāna Smoļaka, Klinta Circene, Gita Daukste, Renāte Dobrovoļska, Elīna Smoļaka, Artūrs Ozoliņš, Gatis Orniņš, Ivo Kukurāns, Kristiāns Mārtuševs, Krišjānis Kočāns, Rihards Krilovs un Zandis Kadakovskis kopā ar Rugāju novada vidusskolas direktori Ivetu Arelkeviču un Janu Krilovu vienu no šīs vasaras piedzīvojumiem sākām 23. jūlijā. Devāmies uz Spāniju, lai satiktu savus draugus no Francijas un Spānijas, noķertu kādu saules staru, gūtu jaunus iespaidus un iemācītos kaut ko jaunu.

Mūsu ceļojums sākās ar garu ceļu – gan pa lielceļiem uz Rīgu, gan pa gaisa ceļiem ar divām lidmašīnām un pārsēšanos Parīzes lidostā. Nokļuvuši Madridē, pirmās trīs naktis nakšņojām spāņu ģimenēs. Pirmajā dienā, Malax art 3 atklāšanas pasākumā, bija ieradies arī Latvijas Republikas vēstniecības Spānijā 1. sekretārs Andrejs Kovaļovs. Nometnes sākumā devāmies apskatīt Madrides pilsētas centru, uzzinājām daudz jauna par Madrides kultūras objektiem, tradīcijām Spānijā, grafiti mākslu un apmeklējām arī Prado mākslas muzeju, kurā ir izvietota viena no lielākajām Eiropas mākslas darbu kolekcijām. Mazliet noguruši, otrās dienas vakarā, devāmies katrs uz savu Spānijas ģimeni, lai sakravātu koferus un sagatavotos nākamajai dienai, kurā plānots braukt uz mūsu nākamo mītni NaturAlcala, kur turpmāko nometnes laiku pavadīsim visi kopā.

Ieradušies mūsu jaunajā mītnē, iepazināmies ar apkārtni, devāmies uz baseinu, atguvām spēkus un sākām iepazīties ar darbnīcām, kurās varēsim sevi pilnveidot nākamās nometnes dienas. Bija jāizvēlas viena no trīs darbnīcām – ielu mākslas, cirka vai ielu vingrošanas. Ielu mākslas darbnīcā tika veidoti vēstījumi, portreti, savi paraksti un arī spēlētas un sacerētas jaunas dziesmas, pozitīvas gaisotnes radīšanai. Cirka darbnīcā tika apgūta žonglēšana, staigāšana pa virvi, emociju izcelšana priekšnesumā un dažādi triki, kas no pirmā acu skatiena šķituši elementāri, bet izrādījušies ne tik ļoti vienkārši, lai izdotos ar pirmo mēģinājumu. Ielu vingrošanas darbnīcā, par spīti karstajam laikam un gandrīz nekad nezūdošajai saulei, tika pielikts daudz spēka un enerģijas, lai taptu priekšnesumi 2. augustam, kad katrai darbnīcai bija jāprezentē savs veikums visiem nometnes dalībniekiem un spāņu ģimenēm.

Kamēr dzīvojām NaturAlcala, mēs ne tikai piedalījāmies darbnīcās, bet varējām apgūt arī spāņu dejas, mācīties uzrakstīt savu vārdu arābu valodā, apmeklēt jogas nodarbību, kāpt pa alpīnisma sienu, dejot līdz spēku izsīkumam un iejusties kādā no sev ikdienā neierastām lomām masku ballē. Apmeklējām Alcala pilsētu, tikāmies ar pilsētas mēru, devāmies ekskursijā un brīvajā laikā paši iepazinām Alcala pilsētiņu.

Vienā no naktīm tikām negaidīti pārsteigti no spāņu grupas, kas bija izdomājuši mūs nobiedēt, pārģērbjoties un melnos apmetņos slīdot pa zemi ar maziem zvaniņiem un svecēm rokās. Vēl jo vairāk – naksnīgajās debesīs spīdēja pilnmēness. Katrā ziņā pārsteigt mūs izdevās, bet nobiedēt – ne visus.

Atskatoties uz nometnē pavadīto laiku, droši varam teikt, ka esam ieguvuši neaizmirstamas atmiņas, pieredzi, kas noderēs nākotnē, draugus, ar kuriem varēsim sazināties un noteikti mēģināsim satikties arī pēc projekta, kā arī apziņu, ka dzīvē viss ir iespējams un neviena pasaules mala nav par tālu, lai mestos jaunā piedzīvojumā.

 

11782500 10153633313611282 5300737029093749136 o

 


© 2021 Rugāju novada vidusskola