Angļu valodas aktivitātes Rugāju novada vidusskolā 

Šogad tā ir sagadījies, ka Rugāju novada vidusskolā aprīļa mēnesis ir bagāts ar angļu valodas pasākumiem, jo tika rīkoti divi nozīmīgi pasākumi:

- VārdZinis 2015 7.-9. klasei un 10.-12. klasei;

- Skolas olimpiāde angļu valodā 5. un 8. klasei.

Jau trešo gadu vidusskolēniem visā Latvijā tiek rīkots angļu valodas vārdu izrunas konkurss VārdZinis. Konkursa mērķis ir noskaidrot izcilākos vidusskolēnus ar vislabākajām angļu valodas izrunas prasmēm un pareizrakstības zināšanām. No iesūtītajām pieteikuma anketām un motivācijas vēstulēm angļu valodā, žūrija konkursa finālam izvirzīs 50 dalībniekus no visas Latvijas, kuri 8. maijā Rīgā, pa burtiem saucot vadītāju izrunātos vārdus, cīnīsies par galveno balvu. Konkurss Latvijā tiek organizēts iedvesmojoties no Amerikas Savienotajās Valstīs plaši zināmā konkursa Spelling Bee. Šogad radās ideja šo konkursu sarīkot arī mūsu skolā, lai skolēniem dotu iespēju uzlabot prasmes un paradīt savas zināšanas angļu valodā.

Sākumā pa klasēm notika pusfināli, pēc kuriem tika izvirzīti finālisti. 10. aprīlī notika 7.-9. klases fināls, kurā tika noskaidroti labākie:

1. kārtas uzvarētāji:

Eva Spriņģe, Aivita Žogota

2. kārtas uzvarētāji:

1. vieta: Aivita Žogota

2. vieta:  Vairis Štāls

3. vieta: Anita Garā

Savukārt, 10. -12. klases finālā  15. aprīlī triumfēja:

1. kārtas uzvarētāji:

Elīna Smoļaka, Virdžīnija Vīcupa

2. kārtas uzvarētāji:

1. vieta: Gatis Orniņš

2. vieta:  Raitis Griestiņš

3. vieta: Vilis Strungs

Lepojamies, ka viens no žūrijas dalībniekiem bija Rugāju novada vidusskolas absolvents Valts Vīcups, kurš pašlaik studē tehnisko tulkošanu Rīgas Tehniskajā universitātē 1. kursā, un arī viņš pagājušajā gadā bija piedalījies šajā konkursā Rīgā.

8. un 9. aprīlī norisinājās skolas olimpiāde angļu valodā 5. un 8. klasei.

5. klases uzvarētāji:

1. vieta Daniels Romanovskis

2. vieta Sintija Lazdiņa-Uzulniece

8. klases uzvarētāji:

1. vieta: Eva Spriņģe

2. vieta: Dana-Lība Tihomirova

3. vieta: Amanda Kočāne

Cerot, ka mūsu skolēni labi sevi pierādīs Latgales reģiona 2. atklātajā angļu valodas olimpiādē Rēzeknē, starpnovadu angļu valodas olimpiādē Balvos un konkursā VārdZinis 2015 Rīgā.

rnvvardzinis

Teksts: angļu valodas skolotāja Ināra Ločmele

Foto: Laura Kļaviņa


© 2021 Rugāju novada vidusskola