karjeras pazinojums


 


Karjera2021


 

 


Online - izglītojošās spēles jauniešiem

Unikāla iespēja jūsu skolas jauniešiem, vecumā no 13 gadiem,  piedalīties inovatīvās Izglītojošās dzīves spēlēs* (tiešsaistē)par jauniešiem aktuālām tēmām: karjera, komanda, izvēle, radošums, nauda.  

Spēles notiks Zoom platformā no plkst. 12:00 līdz 14:00:  

02.01.2021. – “Komanda”

23.01.2021. – “Nauda”

13.02.2021. – “Izvēle”

06.03.2021. – “Karjera”

27.03.2021. – “Radošums”

Lasīt tālāk ...


10.- 12. klašu jauniešu atsauksmes, pārdomas, atziņas par  tiešsaistes diskusijā dzirdēto

Klau

Karjeras tiešsaistes diskusija patika. Labi ieteikumi, pamācība, šo cilvēku karjeras izvēles fakti. Vienmēr ir jāizmēģina to, ko tev iesaka tuvējie, ja pats īsti nezini ko darīt, jo tomēr viņi pazīst tevi ļoti labi un redz no malas, kas tev padodas un kas īsti nē. Jāieklausās viedokļos, nepazaudēt savu pašpārliecinātību. Iedrošināja nesēdēt uz vietas ar savām vēlmēm, bet kustēties un priekšu un attīstīt to, kas tev padodas.

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

“Valsts robežsardzes koledžas apmeklējums’’ 16.10 2020

 16. oktobrī skolēnu- interesentu grupa no Rugāju novada vidusskolas 7.-12.kl.  devās uz Rēzekni lai klātienē iepazītos ar mācību vidi Valsts robežsardzes koledžā.

    Mācību vides iepazīšanai Rugāju novada skolēni tika iesaistīti koledžas kadetu ierindas apmacības nodarbībā un instruktora vadībā lūkoja apgūt ierindas apmācības pamatelementus- nostāšanos ierindā, pamatstāju, pagriezienus, soļošanu ierindā, kā arī redzēt ziņojuma nodošanu un saņemšanu u.c. ierondas mācības elementus, ko demonstrēja kadeti.

    Skolēni guva izsmeļošu informāciju par mācību un sadzīves kārtību Valsts robežsardzes koledžā, uzņemšanas kārtību, prasībām un priekšrocībām reflektantiem, par atalgojumu un sociālajām garantijām. Par karjeras veidošanas iespējām dažādās robežsardzes struktūrās- gan uz sauszemes, gan aviācijā, gan uz ūdeņiem. Uzzināja par studiju iespējām ārzemēs un karjeras izaugsmes iespējām darba laikā.

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Karjeras attīstības atbalsta pasākums – nodarbība skolēnu vecākiem

     16. oktobrī vairāk kā divi desmiti  Rugāju novada skolu audzēkņu vecāki atsaucās aicinājumam apmeklēt izglītojošu nodarbību “Atziņas un risinājumi kā atbalstīt bērna personības izaugsmi karjeras ceļa meklējumos’’, ko vadīja personības izaugsmes trenere, psiholoģe un arī mamma Ilga Kušnere.

Vecakiem1

     

Lasīt tālāk ...


Meža dienas 2020

Šī gada septembra nogalē Rugāju novada vidusskolas 1.- 4. klašu un 6. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties LVM rīkotajās Mežu dienās.

 Mezs2020 1

Lasīt tālāk ...


Karjerasned2


 


Skolēni izzin darba vidi zemnieku saimniecībā

          Pašā septembra viducī, saulainā atvasaras dienā, Rugāju novada vidusskolas 1.- 4. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām devās ciemos pie trešklasnieka Rinarda Kalnēja, kur viņa tētis Agris Kalnējs visus laipni sagaidīja un izrādīja sava lauku īpašuma “Jaunsiliņi’’ saimniecību.

       Tā kā šinī saimniecībā pamatā nodarbojas ar graudkopību, tad skolēni iepazina lauksaimniecības tehniku graudaugu audzēšanas secībā- sākot ar zemes un graudu sagatavošanu sējai, graudu sēšanu, audzēšanu, novākšanu un transportēšanu tālākai pārstrādei.

Lasīt tālāk ...


Karjeras konsultants Tev palīdzēs

Karjeras reklamaTikšanās ar NBS pārstāvjiem

     10. martā mūsu Rugāju novad vidusskolā viesojās Nacionālo Bruņoto Spēku pārstāvji. Viņi ieradās mūsu skolā lai jauniešiem pastāstītu par iespējām veidot militāro karjeru. NBS pārstāvji sniedza detalizētu informāciju par mācību iespējām Latvijā, par uzņemšanas nosacījumiem mācību iestādēs, kā arī finansiālo un materiālo nodrošinājumu mācību laikā.

Lasīt tālāk ...


Izstāde “Skola 2020”

       26. februārī mūsu skolas jaunieši apmeklēja izstādi “Skola 2020’’ Balvu pilsētas ģimnāzijā. 26 mācību iestāžu pārstāvji no visas Latvijas stāstīja, rādīja paraugdemonstrējumus un dažādos citos veidos sniedza ieskatu dažādu augstskolu un profesionālo skolu studiju programmu piedāvājumos.

Lasīt tālāk ...


Karjeras atbalsts

Ēnu diena 2020

       12.februārī visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1695 ēnu devēji no visas Latvijas. 

       Šogad pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs, gaisa kuģa kapteinis, pilots ,  fizioterapeits , gaisa kuģa stjuarts, ugunsdzēsējs glābējs , arhitekts, televīzijas un radio raidījumu vadītājs , feldšeris , ārsts,  ķirurgs.

Lasīt tālāk ...


 Tikšanās ar absolventi.

      30. janvārī skolā viesojās mūsu skolas absolvente Eva Spriņģe.

Uz tikšanos un sarunu ar Evu ieradās vecāko klašu jaunieši. Patlaban Eva savas tālākās izglītības ceļu turpina Banku augstskolā. Tā jaunietei bija nopietna un rūpīgi pārdomāta studiju izvēle, kam Eva mērķtiecīgi gatavojās mācoties vidusskolā. Eva vidusskolēniem pastāstīja par piedāvātajām studiju Banku augstskolā, par savu studentes pieredzi, ko jau guvusi studējot šajā mācību iestādē.

Lasīt tālāk ...


“Mana runa pārliecina’’ – tā tagad uzdrošinās teikt tie 9.-12. kl. jaunieši, kas 15. janvārī piedalījās radošās darbnīcas „Mana runa pārliecina” nodarbībā, kuras mērķis bija -ļaut skolēniem pašiem atrast risinājumus, uzdodot jautājumus, kas palīdz nokļūt pie pareizajām atbildēm.

Pusaudžu un jauniešu vecumposmā, kad ļoti svarīgs ir citu vienaudžu viedoklis, uzstāšanās publikas priekšā var sagādāt skolēniem daudz raižu un stresa.

Lasīt tālāk ...

© 2021 Rugāju novada vidusskola